+38 (067) 617-30-03
+38 (099) 617-30-03
dgv2011@ukr.net

РЕЄСТРАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВ ТА ФОП

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ І ПОДАТКОВИЙ ОБЛІК

ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЙ

Операції з металобрухтом

ОХОРОНА ПРАЦІ

Розробка та впровадження стандартів ISO 9001

Законодавство

Новини

ПРОДАЖ ГОТОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

Операції з металобрухтом

14 липня 2020 року Верховною Радою був прийнятий закон № 776-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо детінізації ринку металургійної сировини і операцій з металобрухтом".

Він був розроблений для забезпечення прозорої і стійкої роботи в сфері заготівлі та переробки брухту і відходів чорних і кольорових металів.

Метою закону №776-IX є детінізація ринку металургійної сировини шляхом усунення недоліків положень законодавства щодо операцій з металобрухтом, які створюють неприпустимі умови для легального ведення господарської діяльності.

Які ж нововведення були введені?

Закон спрощує вимоги до пунктів прийому металобрухту, такі як: обов'язкова наявність переробної промисловості, актів обстеження, обов'язкового розрахунку тільки в безготівковій формі і поділ сировини на промисловий і побутовий брухт.

Ще одним нововведенням є введення розрахункової квитанції при покупці брухту у фізичних осіб.

Законом вводиться вимога відеофіксації прийому металобрухту і зберігання архівних відео протягом трьох місяців.

На вимогу телекомунікаційних компаній, введена норма, згідно з якою прийом телекомунікаційного обладнання і кабелів буде здійснюється тільки з тими суб'єктами господарювання, у яких є ліцензія на ведення діяльності в телекоміндустріі і може документально підтвердити походження даного виду брухту.

Разом з тим, законом було передбачено створення перелік суб'єктів господарювання, які здійснюють операції з металобрухтом: всі спеціалізовані підприємства - суб'єкти господарювання всіх форм власності, які зараз здійснюють або планують здійснювати заготівлю та / або переробку металобрухту і спеціалізовані металургійні переробні підприємства - підприємства, повинні бути внесені до цього Переліку.

Положення закону № 776-IX, що стосуються створення Переліку суб'єктів господарювання, які здійснюють заготівлю металобрухту і операції з металобрухтом, вступили в силу з 14.02.2021 р

Таким чином, на даний момент відповідна норма Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо детінізації ринку металургійної сировини і операцій з металобрухтом» вимагає, щоб всі суб'єкти господарювання, які здійснюють заготівлю металобрухту і / або операції з металобрухтом були включені до цього переліку !

Тому, якщо Ваше підприємство здійснює або планує здійснювати заготівлю та / або переробку металобрухту - необхідно подати заяву про внесення інформації до Переліку.

Якщо у Вас виникли питання щодо операцій з металобрухтом, БізнесМаркет України допоможе розібратися з усіма тонкощами законодавчих змін і підготувати пакет документів, необхідних для включення Вашого підприємства до Переліку суб'єктів господарювання, які здійснюють операції з металобрухтом.

Зв'яжіться з нами для отримання безкоштовної консультації.

Ми знаходимося за адресою:

м.Запоріжжя, проспект Соборний, 109, офіс 212

+38 (067) 617-30-03, +38 (099) 617-30-03

dgv2011@ukr.net

 

+38 (067) 617-30-03, +38 (099) 617-30-03
2009 -2023
Бізнес-Маркет Україна
Rambler's Top100