+38 (067) 617-30-03
+38 (099) 617-30-03
dgv2011@ukr.net

РЕЄСТРАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВ ТА ФОП

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ І ПОДАТКОВИЙ ОБЛІК

ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЙ

Операції з металобрухтом

ОХОРОНА ПРАЦІ

Розробка та впровадження стандартів ISO 9001

Законодавство

Новини

ПРОДАЖ ГОТОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

Відповідальність за несвоєчасне / неякісне проведення атестації робочих місць по умовам праці

Здавалося б, усі учасники трудових відносин, розуміють, що кожен працівник повинен мати своє робоче місце, на якому повинні бути створені безпечні умови праці.

Проте, як часто буває на практиці, і роботодавець, і робітники не завжди переймаються усією цією «бюрократією» та ігнорують приписи діючого законодавства з питань охорони праці щодо організації здорових й безпечних умов праці працівників та проведення атестації робочих місць по умовам праці.

Згідно діючої редакції Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, який було затверджено постановою Кабміна 01 серпня 1992 р. No442, на підприємствах будьяких форм власності атестація робочих місць працівників обов’язково повинна проводитися у разі, якщо технологічні процеси, обладнання, сировина чи використовувані матеріали потенційно можуть бути джерелами шкідливих та небезпечних факторів бути загрозою життю та впливати на здоров’є працівників та їх нащадків (зараз і в майбутньому).

Проведення атестації допомагає створити безпечні та здорові умови праці, крім того допомагає виявити на робочому місці робітника шкідливі або небезпечні фактори, усунути їх та розробити заходи щодо поліпшення умов праці.

Законодавство України зобов'язує роботодавця організовувати атестацію робочих місць працівників на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці у терміни, які передбачені колективним договором на підприємстві, але не рідше ніж 1 раз в 5 років.

Згідно п.4 Порядку No442, відповідальність за неякісне проведення чи непроведення атестації покладається на керівника підприємства.

Відповідно Кодексу України про адміністративні правопорушення (стаття 41) на посадових осіб підприємств, установ, організацій (незалежно від їх форм власності) та фізосіб-підприємців накладається штраф від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, при цьому сплата штрафу не звільняє підприємство від обов’язку провести атестацію.

Якщо порушення вимог законодавства про охорону праці заподіяло шкоду здоров’ю працівника, посадові особи підприємства можуть понести кримінальну відповідальність. За ст. 271 Кримінального кодексу України це карається штрафом від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправними роботами на строк до 2 років, або – обмеженням волі на такий саме час.

Крім того, внаслідок непроведення атестації працівник підприємства може втратити певні пільги та компенсації, які гарантуютсья законодавством України за роботу в шкідливих умовах. У такому разі працівник може звільнитися за власним бажанням без умови відпрацювання двох тижнів, звернутися до суду та вимагати від роботодавця відшкодування матеріального та морального збитку.

Наше підприємство допоможе Вам уникнути нервових потрясінь, перевірок та судових позовів.

Консультації з питань проведення атестації робочих місць та інших питань законодавства України з охорони праці БЕЗКОШТОВНО за телефонами (067) 617-30-03, (099) 617-30-03.

 

+38 (067) 617-30-03, +38 (099) 617-30-03
2009 -2023
Бізнес-Маркет Україна
Rambler's Top100