+38 (067) 617-30-03
+38 (099) 617-30-03
dgv2011@ukr.net

РЕЄСТРАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВ ТА ФОП

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ І ПОДАТКОВИЙ ОБЛІК

ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЙ

Операції з металобрухтом

ОХОРОНА ПРАЦІ

Розробка та впровадження стандартів ISO 9001

Законодавство

Новини

ПРОДАЖ ГОТОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

Хто відповідає за пожежну безпеку на підприємстві?

Пожежна безпека - це комплекс організаційних заходів щодо забезпечення нормального протипожежного стану об'єкта нерухомості - житлового, виробничого, складського, офісного або торгово-розважальної споруди, приміщення або комплексу приміщень. Хто відповідає за пожежну сигналізацію на підприємстві і реалізовує цей комплекс заходів на практиці?

Згідно Кодексу цивільного захисту України та Правил пожежної безпеки України керівник та власник підприємства, компанії або організації несе повну адміністративну та кримінальну відповідальність за своєчасне і правильне введення і підтримання протипожежного режиму.

Згідно Державного стандарту України 2272: 2006 «Пожежна безпека. Терміни та визначення основних понять» під протипожежним режимом розуміється звід правил поведінки людей, виконання робіт і експлуатації об'єкта нерухомості, призначений для забезпечення пожежної безпеки.

Керівник в свою чергу може делегувати частину своїх обов'язків і повноважень спеціально призначеному наказом по підприємству співробітнику. У більшості випадків призначається одна відповідальна посадова особа по підприємству або компанії в цілому і окремо – в кожному з окремих будівель, філій, відділів, дивізійних і структурних підрозділів.

Чинними нормами і законодавчими актами України не передбачений точний список вимог, що висуваються до відповідальної особи. Отже, найчастіше на цю посаду висувають висококваліфікованого фахівця з вищою або середньою технічною професійною освітою, що має безперервний стаж роботи в галузі діяльності підприємства не менше ніж три роки з досвідом діяльності в сфері пожежної безпеки. Відповідальна особа повинна пройти навчання з питань пожежної безпеки з відривом від виробництва, а в подальшому проходити курси в навчальному центрі не рідше, ніж один раз на три роки.

До кола обов'язків особи, відповідальної за протипожежну безпеку в компанії, організації або на підприємстві входять:

  • розробка і ведення документації - планів з евакуації персоналу в разі пожежі, ведення журналів обліку, наказів, і спеціальних інструкцій щодо захисту об'єктів і використання первинних засобів гасіння, інструкцій з техніки безпеки, технічного обслуговування вогнегасників різних марок і типів, систем пожежної сигналізації та інше;
  • організація навчання працівників, проведення інструктажів;
  • матеріально-технічне забезпечення підприємства протипожежним інвентарем - первинними засобами пожежогасіння, включаючи переносні і пересувні вогнегасники, інформаційними стендами з актуальними матеріалами, пожежними щитами і знаками пожежної безпеки та іншими;
  • забезпечення технічної справності протипожежного обладнання, інструментів та спеціального інвентарю;
  • періодичні перевірки стану ввіреного об'єкта;
  • здача звітності до контролюючих органів, допомога у здійсненні планових та позапланових перевірок;
  • організація безпечної евакуації співробітників і персоналу, матеріальних цінностей, організація гасіння вогнищ загоряння або задимлення в разі виникнення пожежі.

 

+38 (067) 617-30-03, +38 (099) 617-30-03
2009 -2023
Бізнес-Маркет Україна
Rambler's Top100