+38 (067) 617-30-03
+38 (099) 617-30-03
dgv2011@ukr.net

РЕЄСТРАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВ ТА ФОП

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ І ПОДАТКОВИЙ ОБЛІК

ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЙ

Операції з металобрухтом

ОХОРОНА ПРАЦІ

Розробка та впровадження стандартів ISO 9001

Законодавство

Новини

ПРОДАЖ ГОТОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

Заходи з електробезпеки для працівників офісу

Відповідно до ст. 13 розд. ІІІ Закону України «Про охорону праці» від 14 жовтня 1992 № 2694-ХII роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити дотримання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

Електробезпека - система організаційних і технічних заходів і засобів, що забезпечують захист людей від шкідливого і небезпечного впливу електричного струму, електричної дуги, електромагнітного поля і статичної електрики.

Тобто електробезпека - це відсутність будь-яких чинників з боку електроустановки, які можуть створити загрозу і небезпеку життю і здоров'ю людини. Не варто під терміном «електроустановка» розуміти щось таке, що може перебувати за межами офісу. Адже, наприклад, настільна лампа це також електроустановка. Тобто пристрій, в якому є перетворення електричної енергії в той чи інший вид енергії (світлову, механічну, теплову), і буде вважатися електроустановкою.

Одним з важливих заходів попередження електротравматизму є проведення інструктажів з охорони праці з питань електробезпеки.

Під час проведення вступного інструктажу слід більш детально зупинитися на наступних питаннях:
• у чому саме полягає небезпека електрики;
• як впливає дія струму на тіло людини і можливі наслідки для життя і здоров'я;
• фактори, при яких людина може потрапити під дію струму;
• перша допомога при ураженні електричним струмом;
• як уберегти себе і оточуючих від вражаючих факторів струму при стихійних лихах, аваріях.

Згідно розд. VI Правил охорони праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин, затверджених наказом Держгірпромнагляду від 26.03.2010 р № 65, щодня перед початком роботи необхідно очищати монітор від пилу і інших забруднень.

Після закінчення роботи персональний комп'ютер і периферійні пристрої повинні бути відключені від електричної мережі.

У разі виникнення аварійної ситуації необхідно негайно відключити персональний комп'ютер і периферійні пристрої від електричної мережі.

Персональні комп'ютери, периферійні пристрої повинні підключатися до електромережі тільки за допомогою справних штепсельних з'єднань та електророзеток заводського виготовлення (п. 2.9 Правил № 65).

Штепсельні з'єднання та електророзетки, крім контактів фазового та нульового робочого провідників повинні мати спеціальні контакти для підключення нульового захисного провідника. Конструкція їх має бути таким, щоб приєднання нульового захисного провідника відбувалося раніше, ніж приєднання фазового та нульового робочого провідників. Порядок роз'єднання при відключенні має бути зворотним. Необхідно виключити з'єднання контактів фазових провідників з контактами нульового захисного провідника.

Неприпустимо підключення комп'ютерів, периферійних пристроїв до звичайної двопровідної електромережі, в тому числі - з використанням перехідних пристроїв.

Неприпустимо:

  • експлуатація кабелів і проводів з пошкодженою або втратила захисні властивості за час експлуатації, ізоляцією;
  • застосування саморобних подовжувачів, застосування для опалення приміщення нестандартного (саморобного) електронагрівального обладнання або ламп розжарювання;
  • користування пошкодженими розетками, розгалужувальними і з'єднувальними коробками, вимикачами та іншими електровиробами, але також лампами, скло яких має сліди затемнення або випинання;
  • використання електроапаратури та приладів в умовах, що не відповідають вказівкам (рекомендаціям) підприємств-виготовлювачів.

 

+38 (067) 617-30-03, +38 (099) 617-30-03
2009 -2023
Бізнес-Маркет Україна
Rambler's Top100