+38 (067) 617-30-03
+38 (099) 617-30-03
dgv2011@ukr.net

РЕЄСТРАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВ ТА ФОП

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ І ПОДАТКОВИЙ ОБЛІК

ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЙ

Операції з металобрухтом

ОХОРОНА ПРАЦІ

Розробка та впровадження стандартів ISO 9001

Законодавство

Новини

ПРОДАЖ ГОТОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

Внесено зміни до законодавства України щодо об'єктів підвищеної небезпеки

15 липня 2021 Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єктів підвищеної небезпеки» № 1 686-ІХ, який вступить в силу з 06.08.2022 року (крім пунктів 3 і 4, які вступають в силу в день публікації ).

Закон має на меті знизити ризик аварій на об'єктах підвищеної небезпеки, а також привести законодавство України у відповідність до законодавства Європейського Союзу.

Документ впорядковує процедуру ідентифікації об'єктів підвищеної небезпеки 1, 2 або 3 класу, уточнює термінологію, а також скасовує декларації безпеки на об'єктах підвищеної небезпеки.

Відповідно до закону, оператори об'єктів підвищеної небезпеки 1 і 2 класів будуть самостійно визначати і затверджувати політику запобігання аварій на цих об'єктах, а також надавати інформацію Державній службі України з надзвичайних ситуацій готувати і подавати звіт про заходи безпеки на об'єкті / об'єктах, які вони експлуатують.

Також, оператори повинні будуть розробляти плани локалізації та ліквідації аварій і їх наслідків для кожного свого об'єкта підвищеної небезпеки. Такі плани будуть переглядатися не рідше ніж раз на три роки.

Передбачена розробка зовнішніх планів реагування на надзвичайні ситуації, які можуть виникнути на об'єктах підвищеної небезпеки 1 класу і наслідки яких можуть вийти за межі цього об'єкта, місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

У законі також визначено порядок дій у разі виникнення аварії на об'єкті підвищеної небезпеки. Серед іншого передбачається, що оператор об'єкта підвищеної небезпеки зобов'язаний самостійно припиняти діяльність виробництва (експлуатацію обладнання), на якому сталася аварія.

Крім того, документ удосконалює механізм координації між відповідними органами нагляду з урахуванням повноважень компетентного органу, а також процедури надання інформації після нещасного випадку на об'єктах підвищеної небезпеки.

 

+38 (067) 617-30-03, +38 (099) 617-30-03
2009 -2023
Бізнес-Маркет Україна
Rambler's Top100