+38 (067) 617-30-03
+38 (099) 617-30-03
dgv2011@ukr.net

РЕЄСТРАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВ ТА ФОП

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ І ПОДАТКОВИЙ ОБЛІК

ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЙ

Операції з металобрухтом

ОХОРОНА ПРАЦІ

Розробка та впровадження стандартів ISO 9001

Законодавство

Новини

ПРОДАЖ ГОТОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

Вступний інструктаж з пожежної безпеки на підприємстві

Пожежна безпека на підприємстві - це ефективна систему заходів щодо захисту будівлі або споруди від виникнення вогнищ загоряння або задимлення і їх придушення на ранніх етапах.

Одним з найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки є інструктаж співробітників з пожежної безпеки.

Правилами пожежної безпеки в Україні, а також Порядком здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженим постановою КМУ від 26.10.2013 № 444, встановлено, що всі працівники, прийняті на тимчасову або постійну роботу, повинні проходити на підприємстві або організації інструктаж щодо дотримання норм протипожежної безпеки, основних правил поведінки в екстрених ситуаціях та надання первинної медичної допомоги.

Вступний інструктаж є найбільш масовим: він проводиться з усіма співробітниками компаній і підприємств, які зараховуються в штат на тимчасове або постійне місце роботи, з співробітниками інших компаній або організацій, які беруть участь в процесі виробництва в будинку або споруді, з учасниками екскурсій, студентами, учнями професійних училищ та інших навчальних закладів.

Своєчасно організувати інструктажі працівників із питань пожежної безпеки, а також навчання і перевірку знань має керівник підприємства, а у структурних підрозділах (цех, дільниця, лабораторія, майстерня тощо) — керівник відповідного підрозділу (п. 4 розділу І Порядку затвердження програм навчання та інструктажів з питань пожежної безпеки, організації та контролю за їх виконанням, затвердженого наказом МВС від 05.12.2019 № 1021).

Вступний інструктаж з пожежної безпеки проводиться на підставі чинних на підприємстві правил, інструкцій та інших нормативно-правових актів у спеціально обладнаному для цього приміщенні силами штатних фахівців служби охорони праці, а його проведення відбивається в журналі реєстрації вступного інструктажу.

Під час проведення вступного інструктажу з пожежної безпеки потрібно ознайомити працівника наступними питаннями:

  • небезпечні фактори (типи робіт, обладнання) в діяльності підприємства, які можуть спричинити пожежу;
  • запобіжні засоби пожежної безпеки, що використовуються для мінімізації ризиків виникнення пожежі;
  • норми експлуатації інструментів пожежогасіння та місця їх розташування; аварійна система інформування працівників про пожежу на підприємстві;
  • процедура евакуації робітників та матеріальних цінностей;
  • порядок притягнення винних осіб до відповідальності за порушення правил пожежної безпеки тощо.

Вступний інструктаж завершуються перевіркою знань, яку здійснює особа, що його проводила.

 

+38 (067) 617-30-03, +38 (099) 617-30-03
2009 -2023
Бізнес-Маркет Україна
Rambler's Top100