+38 (067) 617-30-03
+38 (099) 617-30-03
dgv2011@ukr.net

РЕЄСТРАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВ ТА ФОП

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ І ПОДАТКОВИЙ ОБЛІК

ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЙ

Операції з металобрухтом

ОХОРОНА ПРАЦІ

Розробка та впровадження стандартів ISO 9001

Законодавство

Новини

ПРОДАЖ ГОТОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

Навчання та перевірка знань з охорони праці при роботі за сумісництвом

Законодавство України передбачає організацію навчання з охорони праці всіх співробітників підприємств. Але що робити при прийомі на роботу співробітника за сумісництвом?

Давайте спочатку розберемося, яка робота вважається сумісництвом.

Сумісництво - це виконання працівником оплачуваної роботи за трудовим договором у вільний від основної роботи час на тому ж або на іншому підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи-підприємця.

Сумісництво може бути внутрішнім (робота на тому ж підприємстві на іншій посаді) або зовнішнім (робота на іншому підприємстві).

Працівник, вважається працюючим за сумісництвом якщо:

- він має основне місце роботи;

- з ним укладено трудовий договір на виконання регулярної роботи за сумісництвом;

- він виконує роботу у вільний від основної роботи час;

- він виконує роботу, що не входить до переліку робіт, які не вважаються сумісництвом (перелік таких робіт вказаний в доповнення до Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій).

Звертаємо увагу, що законодавством України встановлено обмеження виконання робіт за сумісництвом для держслужбовців, працівників державних підприємств, установ, організацій, що фінансуються з бюджету (якщо в назві посади, яку вони займають, є слова: «голова», «директор», «начальник» , «завідувач», «головний», «майстер» і ін. згідно з Класифікатором професій ДК 003: 2010), нотаріусів, адвокатів, прокурорів. Також, можуть бути передбачені обмеження в колективному договорі - для окремих професій і посад (стосується працівників, зайнятих на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, працівників у віці до 18 років, вагітних жінок, так як додаткова робота може привести до наслідків, які негативно позначаться на стані їхнього здоров'я та на безпеки виробництва), в трудовому договорі - для будь-якого працівника.

Головною відмінністю сумісництва від суміщення є виконання робіт саме у вільний від основної роботи час.

При цьому, при прийнятті на роботу співробітника за сумісництвом полягає окремий трудовий договір, що призводить до обов'язку проходити навчання та інструктажі з охорони праці.

Таким чином, при прийнятті на роботу сумісника діють такі ж правила, як і при прийомі на роботу будь-якого нового співробітника - на нього також поширюється норми законодавства з охорони праці.

Після проходження навчання з охорони праці, проводиться перевірка знань з охорони праці та, в разі успішного проходження - видається посвідчення про перевірку знань з опитуваннями охорони праці.

Пройти навчання з охорони праці дистанційно можна тут - http://courses.net.ua/

Для БЕЗКОШТОВНОЇ консультації - телефонуйте за телефонами: (067) 617-30-03, (099) 617-30-03

 

+38 (067) 617-30-03, +38 (099) 617-30-03
2009 -2024
Бізнес-Маркет Україна
Rambler's Top100